הסברה ומניעת קטל בכבישים

פרויקט ההסברה למבוגרים:

  1. ארגון זק"א ישראל – ילדים של החיים (חל"צ) בשיתוף הגופים המקצועיים למניעת תאונות דרכים יצא במסע הסברה מונעת, במסגרתה יוצבו שלטים בכבישים ובצמתים מועדים לפורענות, בהן יחשפו לציבור תמונות קשות ומזעזעות של תאונות דרכים קשות בהן טיפלו מתנדבי הארגון.
  2. נפגעי תאונות הדרכים ובני משפחותיהם יעמדו בחזית פעילות יזומה לאורך כבישים אדומים ברחבי הארץ.
  3. עברייני תנועה עפ"י קריטריונים מיוחדים שייקבעו, ירצו עונש בטיפול בתאונות דרכים קטלניות במסגרת ארגון  בהם הם ייחשפו למחיר הנורא והכואב.
  4. כחלק מהקורס לנהיגה מונעת המועבר לעברייני תנועה, יעבירו נפגעי תאונות דרכים ומתנדבי הארגון הרצאה (מניסיונם הרב לצערנו) על המראות והמחיר הקשה מנשוא שמשלמות המשפחות היקרות בתוצאות הטראגיות של הנהיגה הפרועה.

פרויקט הסברה לילדים:

  1. ילדים נפגעי תאונות הדרכים ומתנדבי הארגון ישולבו במסע הרצאות בבתי הספר בשיתוף פעולה עם משרד החינוך.
  2. חלוקת מדבקות בצמתים מרכזיים שיודבקו על מכוניות כאשר אנו קוראים לנהגים לנסוע בזהירות ולשמור על חיי הילדים.
  3. הפצת משחק מדבקות מיוחד בכל בתי הספר ברחבי הארץ בנושא "זהירות בדרכים", המשחק ילווה בפרסים יקרי ערך לילדים מצטיינים דבר אשר יביא ללא ספק הד חזק ופרסום נרחב של הפרויקט בכל בית אב בישראל.
  4. מיקוד מיוחד בנושא "זהירות בדרכים" אצל המגזר החרדי וערביי ישראל.

נתונים בכבישים

הרוגים מתחילת שנת 2021- 0

במהלך שנת 2020 נהרגו בכבישי ישראל 302 נפשות

במהלך שנת 2019 נהרגו בכבישי ישראל 349 נפשות

במהלך שנת 2018 נהרגו בכבישי ישראל 316 נפשות
במהלך שנת 2017 נהרגו בכבישי ישראל 364 נפשות
במהלך שנת 2016 נהרגו בכבישי ישראל 377 נפשות

שיקום ולווי משפחות

בכל כביש שאתם נוסעים היו יותר מפעם מכוניות שסועות ומפויחות ובתוכן חיים שלעולם לא ישובו למה שהיו, גברים נשים קשישים ועוללים רכים חפים מפשע שכל חטאם הוא שהנהג ממול החליט לקחת צ'אנס בנהיגה שלא ע"פ החוק ובכך הוא קטל את חייהם וקטף אותם בין רגע.
המלאכים של זק"א ישראל – ילדים של החיים מטפלים בנישה הכי כואבת והכי קשה ומזעזעת בציבוריות הישראלית.
אנו מקיימים קבוצת מתנדבות הפרוסות במחלקת הטראומה של 10 בתי חולים מרכזיים ברחבי הארץ ותפקידם לתת עזרה ראשונה למשפחות.
תפקיד המתנדבות מחולק לשני שלבים, שלב א' הוא סיוע ראשוני למשפחה שנמצאת בטראומה לאחר האסון שפקד אותם, אם זה סיוע בשמירה על הנפגע בבית החולים או לווי ותמיכה של הצוות המקצועי של הארגון בשלב הראשוני והקריטי של האסון.
שלב ב' יהווה את שלב העזרה, ייעוץ ולווי מקצועי להכרת זכויותיהם מול הביטוח הלאומי, וכן תמיכה נפשית וחברתית, וכל עזרה שמתבקשת ע"י המשפחה על מנת לשקם את המשפחה ולחזור לחיים נורמטיביים ככל האפשר.

מחנות שיקומיים וימי כיף

בני המשפחות הנפגעות מתמודדות עם תהליכי שיקום פיזי ונפשי ארוכים ומתישים, ולוקים בהתקפי חרדה טראומתיים שלא נותנים להם מנוח. כחלק משיקום המשפחה אנו רואים חשיבות עליונה להוציא את המשפחה והילדים לימי כיף ולמחנות שיקומיים המסייעים ומשחררים ונותנים אור, חיוך ותקווה להמשיך בחייהם החדשים שהתהפכו בין רגע לטרגדיה קשה. מחנות נופש מיוחדים מתקיימים פעמיים בשנה מחזור א' במהלך הקיץ, ומחזור ב' בחג החנוכה. במחנה זה משתתפים רק הילדים שהוגדרו ע"י בית החולים כפצועים בינוני וקשה ו/או ילדים שאחד מבני המשפחה הקרובה נהרג או נפצע באופן קשה. ימי כייף מיוחדים אשר מתקיימים לפחות 3 פעמים בשנה לכל אותם ילדים שנפצעו והוגדרו כבינוני וקשה יחד עם כל בני משפחותיהם.

ימי הולדת והגשמת משאלות

ילד שחווה אובדן ושכול או כל טראומה נפשית מתמודד בכל יום ובכל שעה עם המצב הקשה שאליו הוא נקלע, אנו בזק"א ישראל – ילדים של החיים ממשיכים ללוות אותם ביום יום ומעלים אור ושמחה דווקא ברגעים שתמיד היו משמחים והיום לאחר האסון הם כואבים ושחורים, אם זה בימי הולדת, בר/בת מצוה וכמובן בחגים ומועדים.
אנו חוגגים על הילדים את ימי ההולדת שלהם כבקשת כל משפחה עם חבריהם או בני המשפחה המורחבת.
מתנות, הפעלות וכיף גדול וכמובן הגשמת משאלות או כל חלום שיגרום להם לחייך ולשכוח מעט מהקושי שבו הם נמצאים.