השדולה למען משפחות השכול ונפגעי הטרור

 

מטרות השדולה

מטרות השדולה הן להיטיב ולהקל עם אלו שאיבדו את היקר להם מכל. אלו המתמודדים עם חיים מאתגרים גם ככה.
*בראש ובראשונה יוקם משרד למען נפגעי הטרור שיעמוד לרשותם ויתן מענה לכל שאלה ובעיה. בנוסף ירכז את כל המידע על עמותות והטבות של כלל הגופים שעוזרים לנפגעי טרור ובני משפחותיהם.*

1. *כלכלי*
המטרה להעלות את סכום הקצבאות (להשוות את שכר האלמנה לשכר הממוצע במשק) ולהאריך את תוקפן ליתומים מעבר לגיל 21. בנוסף, במקרה של אחים שכולים שהתייתמו משני הוריהם מתחת לגיל מסויים, לבדוק האם תהיה אופציה להעביר את הקצבה של ההורים לאחים השכולים עד גיל מסוים (21 כמו יתומים).

2. *רווחה*
הנפגעים ומשפחות הנרצחים יזכו לעזרה באחזקת הבית ועם היתומים, במיוחד במקרה שנותרו ילדים קטנים.  במקרה של נפגעים עם אחוזי נכות שאין ברשותם רישיון נהיגה, יהיו שיעורי נהיגה רבים יותר לאוכלוסיה הנכה ומבחני נהיגה תכופים יותר.בנוסף לכך, יזכו לטיפול פסיכולוגי ככל שיצטרכו ולא יוגבלו למספר שנים מצומצם.

3. *לימודים*
היתומים הקטנים יזכו לשיעורי עזר בלימודים. היתומים הבוגרים יזכו ללימודים במוסדות השכלה גבוהה ללא הגבלת גיל. אלמנות יזכו ללימודים לתואר אחד לפחות, ללא קשר אם כבר אם אינו הראשון.

4. *הכרה*
בני משפחה שנכחו בפיגוע יוכרו כנפגעי טרור ללא צורך הוכחת פגיעה נפשית. בנוסף, בני משפחה של נפגעים יוכרו כנפגעים ויהיו זכאים לטיפולים פסיכולוגיים, רגשיים ועוד. נפגעי טרור לא יאלצו לנסות ולהוכיח לרופאים בבטל”א את פגיעתם. כמו כן, נפגעי טרור ומשפחות הנרצחים יוזמנו לאירועים בכל שנות חייהם.

5. *בירוקרטיה*
העברת מידע וזכויות יעשו באופן אוטומטי בין הגופים הקשורים (כגון רשויות המקרקעין והרשויות המקומיות) ולא יהיה צורך בטרטור הנפגעים. בנוסף, יש לאחד את מחלקת פעולות איבה עם עובדות השיקום. אין טעם לכפילות. בנוסף יש לדאוג למענה בזמן סביר במחלקת פעולות איבה.

6. *נפגעי טרור*
נפגעים יזכו לתו נכה ותעודת נכה במקביל. תעודת נכה אינה מונפקת אוטומטית והיא מעניקה זכויות חשובות.

יו”ר השדולה: ח”כ יואב בן צור

מהנעשה בשדולה