באחרונה הוחלט על הרחבת הקשר בין ארגון זק"א ישראל – ילדים של החיים לבין תכנית מכלול לטיפול רגשי בנפגעי תאונות דרכים.

בישיבה שהתקיימה לאחרונה בין מר חזי שבקס מנכ"ל הארגון וגב' שירה עמראני מנהלת הפרויקטים המיוחדים של הארגון לבין מר מנשה כהן מנהל מכון עידן לפסיכותרפיה ותכנית מכלול ומר דוד חמדת מקדם הטיפול בנפגעי טראומה מתאונות דרכים.

 

"תכנית מכלול" השייכת ל"מכון עידן" לפסיכותרפיה עוסקת במתן ייעוץ, טיפול וסיוע רגשי לסובלים מתופעות של טראומה רגשית בעקבות תאונות דרכים.

 

המעורבים בתאונת דרכים יכולים לסבול ממצוקה נפשית בין אם הם נפצעו פיזית ובין אם לא, בין אם נפגעו ישירות ובין אם חבר לנסיעה שהיה לידם נפגע, ובין אם היו עדים להתרחשות תאונה, או היו מעורבים בחילוץ של נפגעים. כך או כך תאונת דרכים גורמת טלטלה רגשית.

 

התכנית מציעה טיפול לנפגעים ולמעורבים בתאונות דרכים. חשוב לדעת שפגיעה רגשית בעקבות תאונה כמוה כפציעה פיזית שנפצע אדם בתאונה וחיוני שתהיה מטופלת כמוה, וכמוה היא מבקשת מזור, טיפול ופתרון.

 

אנשי "תכנית מכלול" למדו כי קושי עיקרי בסיוע למי שנפגעים רגשית בעקבות תאונות דרכים היא התחושה הרווחת שהנפגעים צריכים להחזיר לעצמם את השליטה בחייהם בכוחות עצמם מיד לאחר התאונה או לאחר מיצוי הריפוי הפיזי של מי שנפגע בה. האמת היא שדווקא קבלת עזרה רגשית היא זו שיכולה להרגיע את הנפש, ולעזור לנפגע להחזיר את השליטה וההגה לידיו, כמו טיפול רפואי ביד, ברגל או אבר אחר שנפגע.

 

שיתוף הפעולה בין "תכנית מכלול" לבין ארגון זק"א ישראל – ילדים של החיים נועד לאפשר למי שנפגעו רגשית עקב תאונת דרכים לקבל הסברים ומענה לשאלות בהם כולנו מתלבטים, כשזה "קורה לנו…".

 

ניתן לעיין באתר הארגון, ובאתר של תכנית מכלול www.michlol.net ניתן לפנות ישירות לדוד חמדת בטלפון 052-3989260, או בכתב בכתובת מייל michlol9@gmail.com. פניות אלו תיענינה ישירות או בפרק זמן סביר לאחר השארת הודעה וטלפון להחזרת תשובה. המלצות לטיפול רגשי, לייעוץ ולהערכת מצב, תינתנה בהתאם לצורך.

 

בנוסף תופענה לעתים קרובות רשימות ומאמרים מאת צוות "תכנית מכלול" באתר הארגון ובו יובהרו נושאים שונים הקשורים לנושא וכן ישולבו בהם פניות לנפגעים ומשפחותיהם במטרה ליצור קשר ושיתוף פעולה לרווחת הנפגעים והסובבים אותם.

 

אנו ממליצים למי שעברו תאונת דרכים לקיים לפחות שיחה והתייעצות טלפונית אתנו, במקום להשאיר את הטלטלה הרגשית נצורה בתוכם. כולנו בני אדם.

על תוכנית "מכלול" -תמיכה ייעוץ וטיפול רגשי לנפגעי תאונות דרכים לחץ/י כאן