במפגש מיוחד ויוצא דופן לנוכח התקופה, נפגש שר הבריאות בלשכתו עם ראשי זק"א ישראל -ילדים של החיים וזק"א תל אביב, להתעדכן ולהביע את הערכתו על הפעילות העניפה הנעשית בתקופת הקורונה על ידי מתנדבי הארגון אשר נחלצו לסייע כמו תמיד במקומות בהם אנשים נרתעים ונעלמים.

במפגש השתתפו: יו"ר הארגון – ישראל מורגנשטרן, רב הארגון הרב חיים הורביץ, מנכ"ל הארגון חזי שבקס מנכ"ל זק"א תל אביב הרב צבי חסיד וקמב"צ הארגון יחיאל גולדמן.

מנכ"ל זק"א תל אביב צבי חסיד מסר סקירה על פעילות הארגון בגל הראשון שהיה בבחינת במקום שאין איש נכנסו מתנדבי זק"א לוואקום על מנת לסייע למשפחות בימי הסגר ובכלל וכן הסיוע לפורום חברות הקדישא בתחום הטיפול בנפטרי הקורונה. חזית שבכל המגיפה נשלטת ומנוהלת לתפארת למרות הקשיים.

מנכ"ל הארגון מסר דוח מפורט על מערך קטיעת שרשרת ההדבקה, בעיקר באמצעות איתור והעברת הודעות למקבלי תוצאות חיוביות בשבתות וימים טובים המובצעת בפיקוח וייעוץ רבני הדוק. בשיחה הועלו תובנות לשיפור ההתנהלות מול קופות החולים והמשרד להשגת היעדים.

שר הבריאות לא חסך במילות שבח על הפעילות החשובה. מתנדבי זק"א ישראל-ילדים של החיים  עימנו בחזית אמר השר ובכל סיטואציה אנו ניעזר בכם בהמשך המערכה. מיד עם תום הישיבה נקבעה ישיבת עבודה עם יועצי השר במטרה להביא לידי ביצוע את ההחלטות שהתקבלו במפגש לטובת המאבק בקורונה.

 

קרדיט צילום: שלומי כהן דוברות זק"א ישראל-ילדים של החיים