צוותי זק"א ישראל-ילדים של החיים פעלו בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות כדי לעדכן מבודדי בידוד בשבת, בוצעו 3 כרוזים, 3 פריצות שידור ו-5 איתורים לחולים ידועים להם בוצעה גם חקירה אפדימיולוגיות,  מזק"א ישראל- ילדים של החיים  אומרים כי "הארגון רואה חשיבות רבה בהשתתפות במאמצי משרד הבריאות למנוע את התפשטות נגיף הקורונה ואנו תפילה שהמאמצים יישאו פרי והמגיפה תיעצר".

השבת הלא שגרתית שהייתה מנת חלקם של כולם לא פסחה גם על ארגון זק"א ישראל-ילדים של החיים שנרתם למאמצים של משרד הבריאות. בעיצומה של השבת בוצעה פעילות מניעת הידבקות, לצורך הצלת חיים ע"י משרד הבריאות כתוצאה מבדיקות מעבדה שהגיעו בשבת. במאמץ משולב של משרד הבריאות וזק"א ישראל -ילדים של החיים אותרו במהלך השבת מספר חולים המתגוררים בריכוזים החרדיים בצפת, קרית גת, קרית מלאכי, אשדוד ומרכז שפירא.

צוותים של מתנדבי הארגון נשלחו ע"פ כללי ההלכה שהתקבלו מראש לעדכן את המשפחות ומחויבי הבידוד, וכן הורו לעשרות שבאו במגע עם החולים המאומתים שייכנסו גם הם לבידוד. סה"כ בוצעו 3 כרוזים, 3 פריצות שידור ו-5 איתורים לחולים ידועים להם בוצעה גם חקירה אפדימיולוגיות.

במקביל העמיד לציבור רדיו קול ברמה גל שקט שתופעל ע"י נציג משרד הבריאות מר כבהה מועאוויה שדיווח מספר פעמים במהלך השבת על תוצאות חקירות אפדמיולוגיות רלוונטיות. בתחילת השבוע התבצעה הפקת לקחים והיערכות לשבת הבאה, אם יהיה בכך צורך.

מטה ההסברה למגזר החרדי שע"י משרד הבריאות ביקש להודות בין היתר למנכ"ל הארגון חזי שבקס שבשיתוף פעולה אפשר מניעת מגע של דרושי בידוד עם הציבור וסייעו להצלת חיים.

בנוסף יצאו בערב שבת מתנדבי הארגונים זק"א ישראל-ילדים של החיים וזק"א ת"א עם רכבי כריזה להכריז בריכוזים החרדיים על ההוראות. בהודעה נאמר: "ונשמרתם מאד לנפשותיכם. סכנת הקורונה! בהוראת הרבנים יש לשמור על הוראות משרד הבריאות ולמנוע את התפשטות מגיפת הקורונה העלולה להגיע לסכנת חיים ח"ו. יש לשמור על מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם. אין להיקהל ולהתכנס מעל  10 אנשים ולא לצאת מהבית שלא לצורך. יש להימנע מלחיצת ידיים. חובה להקפיד על רחיצת ידיים במים וסבון. יש להימנע להתקרב לאנשים מבוגרים ולא להגיע שלא לצורך לבתי חולים. אדם שאינו חש בטוב יישאר בבית ויתקשר למוקדי הרפואה לקבלת הנחיות רפואיות" ההנחיה מסתיימת בתפילה "אבינו מלכנו מנע מגיפה מנחלתך".

מנכ"ל זק"א תל אביב הרב צבי חסיד: "לו הציבור היה מודע לגודל ההערכות על המספר העצום של נפטרים הצפוי ח"ו הוא היה מזדעזע. מדובר בפיקוח נפש לכתחילה וכבר הורו הרבנים שיש לקיים את כל הוראות משרד הבריאות ללא פקפוק".

מזק"א ישראל – ילדים של החיים אומרים כי "הארגון רואה חשיבות רבה בהשתתפות במאמצי משרד הבריאות למנוע את התפשטות נגיף הקורונה ואנו תפילה שהמאמצים יישאו פרי והמגיפה תיעצר".