החברים הקרובים של עמית שיצאו עמו יחד למשימה בה הוא נרצח הגיעו לניחום אבלים אצל משפחת בן יגאל יחד עם ראשי זק"א ישראל- ילדים של החיים, ביניהם רב הארגון הרב חיים הורביץ, יו"ר הארגון ישראל מורגנשטרן  חבר הנהלת הארגון צביקה כהנא ומנכ"ל הארגון חזי שבקס שריגשו את ההורים בחוויות המשותפות עם עמית הי"ד.

במשך שעה ארוכה תושאלו החברים בידי ההורים אודות פרטי התקרית והטרגדיה בה נרצח בנם כשבמהלך המפגש ירדו דמעות של עצב וגם של שמחה כשהחברים שיחזרו לבני המשפחה רגעים עם עמית שלא ישכחו לעולם. 

רב הארגון הרב חיים הורביץ:   האבא לא הפסיק לחבק את כולם והתרגש במיוחד כשסיפרנו שקיימנו את בקשתו ומתנדבי הארגון שרו בשולחן ליל שבת  את לכה דודי בשביל עמית כפי בקשתו.

חבר הנהלת הארגון צביקה כהנא: סיפרנו לאב על הרושם העז שהם מותירים על כלל ישראל בחיזוק שלהם. אנחנו כאן בשבילכם לכל מה שתצטרכו. זק"א ישראל-ילדים של החיים הינו הארגון היציג שמלווה את משפחות השכול מזירת האסון בכל מה שנדרש.

אב המשפחה בני  בן יגאל לראשי זק"א ישראל-ילדים של החיים: אתם עושים עבודת קודש בליווי המשפחות השכולות. הנוכחות והעזרה שלכם זה החמצן שנותן לנו את הכוח להמשיך. מי יתן ואנחנו נהיה הבית האחרון שבו תצטרכו להגיע.