בשיאו של האירוע, נרשמה התרגשות עצומה בקרב המשתתפים, כאשר עלה הקברן הראשי של צה"ל רב נגד יצחק הרטמן יחד עם ילדי משפחת אוחיון לאמירת קדיש ותפילת קל מלא רחמים

בטקס מרגש שהתקיים אמש בעיר רחובות ע"י זק"א ישראל- ילדים של החיים, הושקו שלושה אופנועים חדשים במחוז מרכז- שפלה שנתרמו לע"נ הקדוש הרב שי אוחיון שנרצח על קידוש ה' בחודש האחרון בפ"ת. ראשי הארגון ובכירי מפקדי המשטרה הגיעו כדי לברך את המתנדבים הרבים על רוח ההתנדבות הבלתי פוסקת.

בטקס השתתפו רב הארגון הרה"ג חיים הורביץ, רב שכונת צהלה בת"א, ח"כ מיכאל מלכיאלי, סממ"ר שפלה נצ"מ אייל אזולאי, מפקדי משטרת רחובות, רב המשטרה מחוז מרכז הרב שמואל ארליך, יו"ר 'למענכם' הרב יוסי ערבליך, סגר"ע רחובות ויו"ר אגודת ישראל הרב פנחס הומינר, מנכ"ל זק"א ת"א צבי חסיד, ראשי זק"א ישראל, ישראל מורגנשטרן, חזי שבקס וצביקה כהנא, יועץ משרד הביטחון אליהו ארנד ומשפחת הקדוש שי אוחיון הי"ד.

בשיאו של האירוע, נרשמה התרגשות עצומה בקרב המשתתפים, כאשר עלה הקברן הראשי של צה"ל רב נגד יצחק הרטמן יחד עם ילדי משפחת אוחיון לאמירת קדיש ותפילת קל מלא רחמים.

יו"ר הארגון, ישראל מורגנשטרן: ההערכה שיש לנו למתנדבים שפועלים בזירות אסון היא עצומה. חשיבותה של מצוות ביקור חולים כמוה בדיוק כמו מצוות לימוד תורה. אני מלא כבוד והערכה למתנדבים שנמצאים בשטח.

הרה"ג חיים הורביץ, שנשא דברים בטקס אמר בין היתר: "כתוב עושה משפט לעשוקים נותן לחם לרעבים… יתום ואלמנה יעודד… ה' אוהב צדיקים. בין הפסוקים שעוסקים באסירים, בעיוורים ובשאר האנשים, נמצאים גם היתומים והאלמנות הזקוקים לעזרה. מיד אחרי זה כתוב ה' אוהב צדיקים. הקב"ה אוהב צדיקים שנמצאים בין כל החלכאים והנדכאים לבין היתומים והאלמנות, וזה מה שעושים מתנדבי זק"א ישראל. זהו ערב מרגש במיוחד ערב הימים הנוראים, אשרינו שזכינו לראות את אותם אנשים שנותנים את הלב שלהם למען עם ישראל, שכל מאוויים להיטיב עם הזולת ולעשות חסד של אמת".

הרב הורביץ אף הקריא את מכתבו של הגר"י רוז'ה אודות הזכויות שעם ישראל זקוק להם כדי לצאת זכאים בדין, והמתנדבים בפעילותם מזכים את כל עמי ישראל לצאת זכאים בדין.

חבר מועצת העיר ויו"ר אגודת ישראל ברחובות הרב פנחס הומינר "המתנדבים של זק"א ישראל נותנים את כל הנשמה. כל אחד בשמו הטוב יבורך. הם הנחשונים בכל האזור שיוצאים לדברים לא פשוטים להציל חיי אדם ולדאוג לכבוד האחרון של אלו שכבר לא ניתן להציל".

סמ"ר מרחב שפלה ניצב משנה אייל אזולאי: אני מברך את הקהל ואת המתנדבים על רוח ההתנדבות ואת ראשי זק"א ישראל" על שבחרו להשיק שלושה אופנועי הצלה חדשים במחוז השפלה.

חזי שבקס, מנכ"ל הארגון: הקשר היום יומי של הארגון עם המשפחות השכולות וקידם בברכה את משפחת אוחיון שהגיעו במיוחד להשתתף בכנס.

לאחר מסכת הנאומים התקיים טקס חלוקת האפודים ע"י חבר ההנהלה צביקה כהנא למתנדבים החדשים שהצטרפו למשפחת זק"א ישראל במחוז השפלה, המונה עשרות מתנדבים הפרוסים בכל האזור ונכונים לצאת לכל קריאת חירום של הצלת חיי אדם בזיהוי קורבנות אסון בזירות קשות.

קרדיט צילום: עזרא טרבלסי דוברות זק"א ישראל- ילדים של החיים