צילום: יונתן הלפרין

 
הקיץ בשיאו והחופשה הגדולה של ילדי ישראל מתקרבת תיכף לסיומה. גם השנה כבכל שנה שבו לביתם שמחים ומרוצים 150 ילדים ממשפחות נפגעות טרור ותאונות דרכים, אשר לא נשכחו מאיתנו וביוזמת זק"א ישראל – ילדים של החיים יצאו אף הם לפעילויות קיץ מגוונות, שהשכיחו מליבם את השכול והיגון, האופפים את שגרת יומם.
 
כזכור בשנת 2005  כאשר הוקם ארגון זק"א ישראל – ילדים של החיים אשר מטרתו בהגשמת משאלות מיוחדים לילדים ומשפחות שנפגעו בפיגועי טרור, ואיבדו את היקר להם ע"י בני עוולה.
 
בשנת 2007 הורחבה היריעה ונפתח פרויקט נוסף גם עבור ילדים ומשפחות שנפגעו בתאונות דרכים מחרידות, אשר לצערנו הם כיום מכת מדינה. הצורך בהקמת מערך תומך לילדים אלו, נבע מהעובדה שאין במערכת הרשמית שום גוף או משרד ממשלתי שלקח על עצמו את הטיפול לאחר התאונה, דבר אשר השאיר במהלך השנים אלפי משפחות נפגעות, ללא סיוע ושיקום מינימאלי.
 
השנה התקיימו מחנה נופש וימי כיף ברחבי הארץ, בימים אלו ניתן דגש מיוחד לילדים שנפגעו או התייתמו מהוריהם ואחיהם במהלך השנה האחרונה בלבד. זאת עקב דרישות רבות של משפחות מצד אחד, ומאידך הגבלה תקציבית במס' הילדים שהארגון נטלה על עצמה.
 
הילדים יצאו למסעות של ימים מלאי כיף, שמחה ואטרקציות. וכל זאת במטרה אחת – להעלות חיוך על פניהם. משתתפי המחנה לא חסכו במילות שבח ותודה למר חזי שבקס, העומד בראש הארגון, ולא מרפה במהלך כל ימות השנה ממטרתו לשפר את איכות חייהם ולהקל ממצוקתם וכאבם של נפגעי הטרור ותאונות הדרכים.
 
פעילות עמוסה ורווית אירועים
 
ימי הקיץ שאורגנו למופת ע"י רכזת הפרויקטים טלי ביטון היו עמוסים ודחוסים בפעילות אינטנסיבית עם הילדים, תודות לנדיבי עם שהתייצבו וסייעו כל אחד בתחומו ובמידת יכולתו.
 
בימי הכיף נהנו הילדים משלל אטרקציות מאתגרות, כמו מסלולי ג'יפים אתגרי במושב רמות, ספורט ימי רטוב ומענג במימי הכנרת שכלל בננות, אבובים, סירות מרוץ ועוד..אחרי יום מלא אטרקציות, הילדים אכלו במסעדת ה"דקס" היוקרתית שעומדת על מימי הכנרת, שם פינקו אותם באוכל משובח במיוחד בשבילם. וגם…הפתעה קטנה חכתה להם, צוות אונית ה"דקס" ברך את ילדי זק"א ישראל- ילדים של החיים בברכה מרגשת עד דמעות, שבטוח לא תישכח מלבבותיהם של הילדים הרכים. תוך כדי השאת הברכה, הגיע ספינת ה"לידו" הגדולה כשעליה לפידים דלוקים, מחוות כבוד והערכה והכול – לכבוד הילדים שלנו.
 
את היום "קינחו" בספינת ה"לידו" הגדולה והמפוארת, שם חגגו כל הצוות עם הילדים מסיבת קיץ אמיתית, שירים, קרטיבים ושלל ממתקים…
 
את ימי הכיף ליוו מדריכים ומדריכות, פסיכולוגים ועובדים סוציאליים שנתנו ותרמו לאווירה בכל רגע.