ירון אדם
 
עם שובו של כלל ישראל מחופשת הקיץ, משפחה ומשפחה ממקום שהותם, שבו לביתם שמחים ומרוצים גם מספר נכבד של ילדים ממשפחות נפגעות טרור ותאונות דרכים, אשר לא נשכחו מאיתנו וביוזמת זק"א יצאו אף הם למחנות קיץ, שהשכיחו מליבם את השכול והיגון, האופפים את שגרת יומם.
 
כזכור בשנת 2002 הוקם פרויקט "ילדים של החיים" בשיתוף זק"א ישראל וזק"א מחוז תל אביב. מטרתו של פרויקט ייחודי זה התחיל בהגשמת משאלות מיוחדים לילדים ומשפחות שנפגעו בפיגועי טרור, ואיבדו את היקר להם ע"י בני עוולה.
 
בשנת 2007 הורחבה היריעה ונפתח פרויקט נוסף גם עבור ילדים ומשפחות שנפגעו בתאונות דרכים מחרידות, אשר לצערנו הם כיום מכת מדינה. הצורך בהקמת מערך תומך לילדים אלו, נבע מהעובדה שאין במערכת הרשמית שום גוף או משרד ממשלתי שלקח על עצמו את הטיפול לאחר התאונה, דבר אשר השאיר במהלך השנים אלפי משפחות נפגעות, ללא סיוע ושיקום מינימאלי.
 
השנה התקיים מחנה קיץ שיצא ב-14לאוגוסט לאילת2011, במחנה זה ניתן דגש מיוחד לילדים שנפגעו או התייתמו מהוריהם ואחיהם במהלך השנה האחרונה בלבד. זאת עקב דרישות רבות של משפחות מצד אחד, ומאידך הגבלה תקציבית במס' הילדים שזק"א נטלה על עצמה.
 
הילדים יצאו למסע של שלושה ימים מלאי כיף, שמחה ואטרקציות. וכל זאת במטרה אחת – להעלות חיוך על פניהם. משתתפי המחנה לא חסכו במילות שבח ותודה למר חזי שבקס, העומד בראש המערכת של "ילדים של החיים – שע"י זק"א ישראל", ולא מרפה במהלך כל ימות השנה ממטרתו לשפר את איכות חייהם ולהקל ממצוקתם וכאבם של נפגעי הטרור ותאונות הדרכים.
 
סדר יום עמוס ורווי אירועים
 
ימי המחנה היו עמוסים ודחוסים בפעילות אינטנסיבית עם הילדים, תודות לעמך ישראל שהתייצבו וסייעו כל אחד בתחומו ובמידת יכולתו.
 
ביום הראשון למחנה, יצאו הילדים באוטובוסים לכיוון דרום הארץ, תחנה ראשונה היתה במוזיאון חיל האוויר בחצרים שם נערך הגיבוש הראשון תוך שילוב של מסע מרתק במורשת חיל האוויר של ישראל, לאחר ארוחת צהרים שנערכה במקום יצאו הילדים לחוות התנינים שם ראו את החיות הקדמוניות ממש מקרוב…ולעת ערב חנו ילדי המחנה במקום התאכסנותם, קיבוץ קטורה ליד אילת, שם המתינו להם צוות מיוחד של הקיבוץ שקיבלו את פניהם בארוחת ערב חמה וחלוקת חדרי האירוח המפוארים. לפני כיבוי אורות, לא ויתרו מתנדבי המחנה על פעילות לילה והוציאו את הילדים לשחיית לילה.
 
וזה היה רק ההתחלה, הילדים היו בשיט בים סוף, התארחו במסעדת "אחלה", נהנו במצפה התת ימי ובעיר המלכים, קריוקי ועל האש בשעות הלילה ועוד…אין סוף לכיף…  
 
ביום האחרון למחנה בקרו הילדים בפארק תמנע. ולאחר מכן נסעו לבסיס "שיזפון" שליד אילת. שם הם זכו לקבלת פנים ממאות החיילים שארחו את הילדים תוך כדי סיור בטנקים וביצוע ירי שטח. בסופו של יום התקיים מסיבת סיום ענקית יחד עם כל הקצינים והמפקדים.