ירון אדם
 
עם שובו של כלל ישראל מחופשת הקיץ, משפחה ומשפחה ממקום שהותם, שבו לביתם שמחים ומרוצים גם מספר נכבד של ילדים ממשפחות נפגעות טרור ותאונות דרכים, אשר לא נשכחו מאיתנו וביוזמת זק"א ישראל – ילדים של החיים  יצאו אף הם למחנות קיץ, שהשכיחו מליבם את השכול והיגון, האופפים את שגרת יומם.
   
השנה התקיים מחנה קיץ שיצא ב-14לאוגוסט לאילת 2011, במחנה זה ניתן דגש מיוחד לילדים שנפגעו או התייתמו מהוריהם ואחיהם במהלך השנה האחרונה בלבד. זאת עקב דרישות רבות של משפחות מצד אחד, ומאידך הגבלה תקציבית במס' הילדים שזק"א נטלה על עצמה.
 
סדר יום עמוס ורווי אירועים
 
ימי המחנה היו עמוסים ודחוסים בפעילות אינטנסיבית עם הילדים, תודות לעמך ישראל שהתייצבו וסייעו כל אחד בתחומו ובמידת יכולתו.
 
ביום הראשון למחנה, יצאו הילדים באוטובוסים לכיוון דרום הארץ, תחנה ראשונה היתה במוזיאון חיל האוויר בחצרים שם נערך הגיבוש הראשון תוך שילוב של מסע מרתק במורשת חיל האוויר של ישראל, לאחר ארוחת צהרים שנערכה במקום יצאו הילדים לחוות התנינים שם ראו את החיות הקדמוניות ממש מקרוב…ולעת ערב חנו ילדי המחנה במקום התאכסנותם, קיבוץ קטורה ליד אילת, שם המתינו להם צוות מיוחד של הקיבוץ שקיבלו את פניהם בארוחת ערב חמה וחלוקת חדרי האירוח המפוארים. לפני כיבוי אורות, לא ויתרו מתנדבי המחנה על פעילות לילה והוציאו את הילדים לשחיית לילה.
 
וזה היה רק ההתחלה, הילדים היו בשיט בים סוף, התארחו במסעדת "אחלה", נהנו במצפה התת ימי ובעיר המלכים, קריוקי ועל האש בשעות הלילה ועוד…אין סוף לכיף…  
 
ביום האחרון למחנה בקרו הילדים בפארק תמנע. ולאחר מכן נסעו לבסיס "שיזפון" שליד אילת. שם הם זכו לקבלת פנים ממאות החיילים שארחו את הילדים תוך כדי סיור בטנקים וביצוע ירי שטח. בסופו של יום התקיים מסיבת סיום ענקית יחד עם כל הקצינים והמפקדים.