אין איש במדינת ישראל אשר לא שואל את עצמו "עד מתי"? כמה פעמים נשאלה השאלה "מה עוד אפשר לעשות?" מה אני יכול לעשות למניעת הקטל בדרכים? אך דומה שהשואלים נשארים בשאלתם ומעבר לרצון לעשות ולהילחם בנגע שפשה בכל בית ובית במדינת ישראל מבלי הבדל דת, גזע, מין או גיל. נשארה שאלה זו ללא מענה.

בכל כביש שאתם נוסעים היו יותר מפעם מכוניות שסועות ומפויחות ובתוכן חיים שלעולם לא ישובו למה שהיו, גברים נשים קשישים ועוללים רכים חפים מפשע שכל חטאם הוא שהנהג ממול החליט לקחת צאנס בנהיגה שלא ע"פ החוק ובכך הוא קטל את חייהם וקטף אותם בין רגע.

ארגון זק"א ישראל אשר המאפיין העיקרי שלו הוא לא בדיבורים אלא במעשים ובדרך כלל במעשים שאנשים מעדיפים שלא לעסוק בהם למרות החשיבות הרבה החליט להרים את הכפפה ובמקום להגיע לזירות של תאונות דרכים קטלניות, להקדים רפואה למכה ולעשות כל שביכולתו למניעת הנגע.

כ-1,500 מתנדבי זק"א מתמודדים מדי יום עם המראות הקשים והתוצאות הטראגיות. בהגיעם לטפל בתאונות דרכים קטלניות, הן מתוקף תפקידם כחובשים ביחידת האופנועים של זק"א להצלת חיים מהירה, והן בתפקידם באיסוף, סיוע בזיהוי ופינוי הגופות.

במסגרת המאמץ הלאומי בלחימה בתאונות הדרכים וכמי שלא מוכנים לקבל זאת כדבר שנגזר עלינו משמים, אנו מעלים קמפיין חדש במאבק בתאונות הדרכים, בה יוצבו נפגעי תאונות הדרכים ובני משפחתם בחזית המערכה. שמי כמוהם עם הכאב והמחיר האישי הנורא ידעו להעביר את המסרים הנכונים ולגרום לזעזוע שלדעתנו תהיה אפקטיבית מאד בטיפול בנגע הממאיר של תאונות הדרכים.