זה רק ארע לפני חודשיים… אבל מאז הכל השתנה, י. ומשפחתו עברו תאונת דרכים קשה. אשתו ובנו הגדול נפצעו קשה, הוא נפצע קל אבל מאז כמעט ולא מצליח לתפקד… הוא חי בין שני חדרים בו מאושפזים בני משפחתו ומדי פעם מצליח להגיע הביתה לראות מה קורה עם שאר הילדים… לישון במיטתו הוא כבר לא זוכר מתי עשה זאת מאז התאונה… הוא רץ מביקור רופאים לרופא, מטיפול אחד לצילום… בעבודה כבר מזמן ניצל את כל ימי המחלה והחופשה… מכתב הפיטורין בדרך… אבל מה הוא יעשה? ילך לעבודה? או ישהה ליד מיטת אשתו ובנו שמשוועים לעזרה? או ירוץ לבית לדאוג לשאר בני המשפחה? בין ייעוץ רפואי לתמיכה נפשית מתקשר גם מנהל הבנק שמודיע כי החשבון בדרך להיות מוגבל? אז מה יעשה? כיצד יתמודד? מהיכן ישיג כסף? ומתי ילך לעבודה?? מי יעזור לו בבית? ומי יתמוך באשה ובילד שמאושפזים עדיין בבית חולים? הסיפור של י. הוא סיפורם של מאות משפחות המתמודדות יום יום עם כאב ושכול…

כשקורה אסון, פיגוע או תאונת דרכים ול"ע אחד מבני המשפחה נהרג או נפצע קשה החיים לא חוזרים למה שהיה לפני כן, המשפחה מתמודדת עם אובדן ושכול, התמודדות יום יומית במצבי החיים השונים עבודה, ילדים, משפחה והחיים מסביב. לפעמים אחד מבני המשפחה לא חוזר לעבוד ואין פרנסה… או במצב שונה כאשר אחד מבני המשפחה מאושפז ויש צורך לסעוד אותו 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע ולפעמים זה גם נמשך כמה שנים… מתי ילכו לעבודה? ואם ילכו לעבודה, כבר כמה כוח נשאר לעבוד? מהיכן ישלמו את כל ההוצאות הרפואיות שלא נגמרות? איך נראים חיים כאלו, כשחצי משפחה בבית חולים ובבית מי יעזור להתמודד עם כל מה שנשאר?!

ארגון זק"א ישראל – ילדים של החיים  מאמץ אל חיקו את הילדים, ילדים שהוריהם נהרגו בתאונת דרכים, או נטבחו בפיגועי טרור, ילדים שהם עצמם נפצעו ונשארו נכים ומצולקים בנפשם ובגופם, ילדים שהיקר והתום שלהם נהרס ברגע אחד של פיגוע טרור או בשנייה גורלית של תאונת דרכים. והמציאות אכזרית מכל … הארגון מאמץ ותומך בילדים ומשפחות נפגעי טרור ותאונות דרכים בפעילויות שונות הכוללות: השתתפות במחנות נופש וימי כיף, ארגון ימי הולדת, בר מצווה / בת מצווה, הגשמת משאלות, תמיכה, סיוע ויעוץ מקצועי וכן הצמדת חונכים במידת הצורך, כמו כן זק"א ישראל – ילדים של החיים לקח על עצמו לדאוג בחגי ישראל למעט אושר ושמחה במשפחות אלו שמכורח הנסיבות הגיעו למצב כללי קשה על ידי תמיכה כספית וסיוע בסלי מזון בחגי ישראל.

עלות תמיכה לנפש – 250 ₪

לתרומות לחץ/י כאן

כולנו תורמים למען החיים

 נותנים כתף מכל הלב!!!