כ-200 ילדים ונערים ממשפחות שחוו אסונות השתתפו בשבוע האחרון במחנה נופש שיקומי חוויתי אותו ארגן ארגון זק"א ישראל- ילדים של החיים. מחנה הנופש התקיים בדרום ונטלו בו חלק ילדים ונערים ממשפחות נפגעי טרור תאונות דרכים ואסונות.
 

ארגון זק"א ישראל – ילדים של החיים מטפל בנישה הכי כואבת והכי קשה ומזעזעת בציבוריות הישראלית בטיפול בחיים בזירות אסון, פיגועי טרור ותאונות דרכים. בארגון זק"א ישראל – ילדים של החיים מקדשים ם את החיים, הארגון שם לו למטרה להושיט יד ולתת תקווה לילדים נפגעי טרור ותאונות דרכים, להעלות על פניהם חיוך ואושר לתקווה בלב למען עתיד טוב יותר.

הארגון מקיים במשך השנה מחנות נופש, ימי כיף וימי הולדת לילדים נפגעי טרור ותאונות דרכים ובני משפחותיהם, כמו כן מצמיד לילדים חונכים במשך כל השנה.
 
 במחנה הנופש השיקומי שהתקיים זכו המשתתפים למגוון חוויות ואתגרים ובהם סנפלינג, ביקור במצפה רמון, שיט בים סוף, ביקור בפארק אתגרים ובפארק יוטבתה, טיולי ג'יפים עם יחידת הגיפים של זק"א מחוז ת"א, ספורט ימי ומגוון אטרקציות ותוכניות אומנותיות נוספות.
 
מחנה הנופש נפתח בטיול ג'יפים חוויתי במיוחד ביער בן שמן שהתבצע על ידי מתנדבי יחידת הג'יפים של זק"א ת"א. אל הטיול הצטרפו משפחת השכול הטריה ביותר של פיגועי הטרור, משפחת סלומון המורחבת ובהם אלמנתו של אלעד סלומון שנרצח ביישוב חלמיש לפני כחודש.
 
האלמנה הגב' סלמון סיפרה במקום על הטראומה הקשה שעברה. "מאז הפיגוע הלילה קשה לנו במיוחד" אמרה "אני יוצאת מהבית רק עם מלווים".
 
היא הודתה בחום רב למתנדבי הארגון על הפעילות ואמרה: "הם עושים עבודה חשובה. הרגשנו רצויים ושכל אחד עושה מעל ומעבר עבורנו". הרגשנו סיבה לשמוח. הפעילות נתנה לנו הזדמנות מצוינת לשכוח את הטראומה, ואם זה לא היה טרי כ"כ היינו מצטרפים לכל ימי המחנה".
 
היא התייחסה למה שעבר על ילדיה בפיגוע ואמרה: "זה לא שאביהם נרצח במקום סתם. הם חוו את הפיגוע. שמעו מבעד לדלת את כל מה שקורה, ולכן מדובר באירוע מורכב מאד. אבל אני שמחה שזק"א ישראל – ילדים של החיים הוציאו אותנו לפעילות המקסימה. זו הייתה יציאה מהשגרה. מאז הפיגוע אנחנו כמעט לא יוצאים מהבית בגלל הטראומה והפחד ולא מרגישים ביטחון בחוץ. אבל בפעילות של הארגון הרגשנו מצויין, ואין ספק שהדבר שימח את הילדים וזו הייתה פעילות חשובה וברוכה מאד".
 
היא התייחסה גם להשתתפות שאר בני המשפחה: "הפעם היה איחוד של המשפחה בנסיבות משמחות יותר. הילדים פגשו את הסבתא ואת הדודות ובני הדודים בנסיבות יותר נעימות וזה היה חשוב. גם עצם זה שהם נפגשו עם ילדים נוספים שחוו טרור היה חשוב מאד".-
במחנה השתתפו גם בני משפחת שבו שאמם רחל ושלוש מילדיהם נרצחו בפיגוע באיתמר.
 
הם נרצחו בפיגוע ירי בהתנחלות איתמר בשנת 2002. ההרוגים הם רחל שבו, שלושת ילדיה – נריה בן 15, צבי בן 12 ואבישי בן חמש.
 
מחבל פלשתינאי חדר לביתה של המשפחה. שני ילדים נוספים מהמשפחה נפצעו – אחד קשה ואחד בינוני, ועוד ששה אנשים נפצעו, בהם שני שוטרי משמר הגבול. המחבל נורה ונהרג.
 
בועז שבו, בעלה של רחל ואביהם של הילדים אמר "הפעילות של זק"א ישראל מוציאה את הילדים משיגרה. זה מביא אותם ממקום של שנאה לאהבה ואחדות. זק"א ישראל עוזר למשפחות לאורך כל ימות השנה והעיניים השמחות של הילדים אומרות הכל. זה מרגש. אני מרגיש שיש מישהו שאיתי מאז האירוע כל הזמן. מרגיש שאני לא לבד. מה שהמדינה לא עושה – עושים בזק"א ישראל".
 
על הפיגוע המזוויע שעברו הוא אומר: " האירוע איתך כל החיים. מרגישים את החוסר של רחל והילדים. כל דבר בבית מזכיר לך. אתה לא יכול לברוח מזה. אבל ההרגשה שמישהו איתך ממש מסייע לעבור את זה".

יו"ר זק"א  איש העסקים ישראל מורגנשטרן אומר "בני משפחות שחוו אסונות טראגיים כמו אירועי טרור קשים או תאונות דרכים טראגיות, לא שוכחים את המראות ואת התחושות לאורך כל ימיהם, ולכן אנו רואים חשיבות רבה להמתיק את יומם ולאפשר להם חוויות שישכיחו מהם, ולו במעט את הימים הקשים. הוא הוסיף כי "אנו סבורים כי חשוב מאד ללוות את המשפחות גם אחרי שחוו את האסונות ולדאוג לעטוף אותם בחום, ומאז המחנה אנו מקבלים תגובות חיוביות רבות שמוכיחות את החשיבות שבקיומו".

גלריית תמונות:

כתיבת תגובה