ח"כ הרב יואב בן צור יו"ר השדולה הדגיש בפני נציגי הביטוח הלאומי את הפרויקט שלקח על עצמו בהקמת השדולה יחד עם זק"א ישראל-ילדים של החיים שפועל ללא הרף למען משפחות נפגעי הטרור * במהלך הפגישה הועלו מגוון נושאים מקצועיים הנוגעים למשפחות נפגעי הטרור

ראשי השדולה למען משפחות נפגעי הטרור וראשי זק"א-ישראל- ילדים של החיים, מיוזמי הקמת השדולה, נפגשו עם בכירי הביטוח הלאומי בפעילותם למען משפחות השכול, נפגעי הטרור ותאונות הדרכים. בפגישה השתתפו ראש השדולה ח"כ הרב יואב בן צור, יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, מנכ"ל הארגון חזי שבקס ויו"ר הארגון ישראל מורגנשטרן.

מטרות השדולה הן להיטיב ולהקל עם אלו שאיבדו את היקר להם מכל. אלו המתמודדים עם חיים מאתגרים. בראש ובראשונה הוקם משרד למען נפגעי הטרור שעומד לרשותם ונותן מענה לכל שאלה ובעיה. בנוסף ירכז את כל המידע על עמותות והטבות של כלל הגופים שעוזרים לנפגעי טרור ובני משפחותיהם.

השדולה מתכוונת להתמקד ברווחתם של נפגעי הטרור בפן הכלכלי והרווחה, ולפעול בין היתר בהעלאת סכום הקצבאות ולהאריך את תוקפן ליתומים מעבר לגיל 21 ונושאים נוספים תוך הקלה בכל סבך הביורוקרטיה המאפיין את ההתמודדות של המשפחות אל מול גופי הממשלה.

במהלך הפגישה העלו נציגי זק"א ישראל – ילדים של החיים והשדולה למען נפגעי הטרור נושאים מקצועיים הנוגעים להתמודדות משפחות נפגעי הטרור תוך בקשה לשפר את השירות. בין היתר דנו הנוכחים במתן טיפולים פסיכולוגיים ללא הגבלת זמן, העלאת סכום הקצבאות והשוואת גמלת הורים שכולים ואלמנים לשכר הממוצע במשק, הארכת גיל הקצבאות ליתומים עד גיל 21, הכרה בילדי אמנה במשפחה נפגעת טרור ועוד.

יו"ר השדולה ח"כ הרב יואב בן צור: "אנו שמחים להיות שותפים בשיפור החוקים לטובת משפחות נפגעות הטרור ופעולות האיבה. כולנו תקווה שאכן נוכל להיטיב עמם ולהקל עליהם ככל האפשר".

חזי שבקס מנכ"ל הארגון: "אנו פועלים במגוון מישורים לרווחת המשפחות, המישור החוקתי בעל משמעות רבה לנפגעי הטרור ובני משפחותיהם".

ישראל מורגנשטרן יו"ר הארגון : "אנו פוגשים את המשפחות בצומת רגישה ומלאת כאב. הפעילות החוקתית למענם, היא נדבך חשוב במערך התמיכה הכולל אותה מגישה עמותת זק"א ישראל-ילדים של החיים לנפגעים".

כתיבת תגובה