צילום: יוסי רוזנבוים

 עם שובו של כלל ישראל מחופשת הקיץ, משפחה ומשפחה ממקום שהותם, שבו לביתם שמחים ומרוצים עשרות ילדים ממשפחות נפגעות טרור ותאונות דרכים, אשר לא נשכחו מאיתנו וביוזמת זק"א ישראל – ילדים של החיים יצאו אף הם למחנות קיץ, שהשכיחו מליבם את השכול והיגון, האופפים את שגרת יומם.

השנה התקיים מחנה קיץ שיצא ב-19 לאוגוסט לאילת 2012, במחנה זה ניתן דגש מיוחד לילדים שנפגעו או התייתמו מהוריהם ואחיהם במהלך השנה האחרונה בלבד. זאת עקב דרישות רבות של משפחות מצד אחד, ומאידך הגבלה תקציבית במס' הילדים שזק"א נטלה על עצמה.
 

הילדים יצאו למסע של שלושה ימים מלאי כיף, שמחה ואטרקציות. וכל זאת במטרה אחת – להעלות חיוך על פניהם. משתתפי המחנה לא חסכו במילות שבח ותודה למר חזי שבקס, העומד בראש הארגון, ולא מרפה במהלך כל ימות השנה ממטרתו לשפר את איכות חייהם ולהקל ממצוקתם וכאבם של נפגעי הטרור ותאונות הדרכים.

ימי המחנה היו עמוסים ודחוסים בפעילות אינטנסיבית עם הילדים, תודות לנדיבי עם שהתייצבו וסייעו כל אחד בתחומו ובמידת יכולתו.
 
ביום הראשון למחנה, יצאו הילדים באוטובוסים לכיוון מודיעין, שם נהנו מטיול ג'יפים אתגרי שנערך בהתנדבות ואהבה רבה ע"י "יחידת הג'יפים של זק"א ת"א" בפיקודו של שי ארבל. לאחר ארוחת הבוקר שנערכה במקום המשיכו הילדים לדרום, לקיבוץ קטורה ליד אילת, שם המתינו להם צוות מיוחד של הקיבוץ שקיבלו את פניהם בארוחת ערב חמה וחלוקת חדרי האירוח המפוארים. הלילה ירד, אבל היום עוד לא הסתיים, הילדים נסעו לאילת לשיט לילי מהנה בים סוף. לאחר יום עמוס ורווי פעלים, הלכו לישון כולם עייפים אך מרוצים…
 
 וזה היה רק ההתחלה, הילדים היו בספורט ימי ב"חוף קיסוסקי", נהנו במצפה התת ימי, קריוקי ועל האש בשעות הלילה ועוד…אין סוף לכיף…
 
ביום האחרון למחנה בקרו הילדים ב"איימקס" לסרט חוויתי על האוקינוס הפראי, והתארחו במסעדת "אחלה" שבאילת, שם אכלו כיד המלך. כשבסופה התקיימה מסיבת סיום ענקית הכוללת שקית הפתעות אישית לכל ילד וילדה.