בין יתר הפעילויות המבוצעות ע"י זק"א ישראל בשיתוף זק"א ת"א: איתור חולים וחיבורם למשרד הבריאות בימי שבת וחג, פעילות למען רווחת תושבי בני ברק במהלך ימי הסגר וסיוע לפיקוד העורף, תגבור המוקד העירוני ועוד

בימים בהם מרבית תושבי ישראל חגגו את ימי החג כשהם נצורים בבתיהם, המשיכו מתנדבי זק"א ישראל בפעילות בשיתוף הרשויות למען תושבי ישראל ובני ברק בפרט.

גם בשבתות, במועד ובחג, המשיכה הפעילות של יחידת בני המיעוטים של זק"א ישראל בשיתוף זק"א מחוז תל אביב,

מתנדבי זק"א ישראל ביצעו במהלך ימי חג הפסח למעלה מ-150 איתורים של חולים שקיבלו תשובה חיובית ושמשרד הבריאות לא הצליח לאתרם.  המתנדבים פעלו בכל הארץ בדגש על ירושלים, אשדוד, אשקלון, פתח תקווה, אלעד ובני ברק.

דגש מיוחד נתנו מתנדבי זק"א ישראל על העיר בני ברק כשבמהלך השבת והחג הוקפצו המתנדבים לעשרות רבות בתים לחבר את החולים בקשר ישיר למשרד הבריאות על מנת שיוכלו לבצע חבירה למד"א. 

מקרה חריג אירע בפתח תקווה כשהמתנדבים היו צריכים להודיע לבני משפחה באמצע סעודת השבת כי בנם התינוק בן ה-11 חודשים נושא את הנגיף ולהרחיק ממנו באופן מידי את בני משפחתו.

בשכונת קרית הרצוג בבני ברק נתקלו מתנדבי זק"א ישראל בבני משפחה שלא הסכימו לשתף פעולה עם משרד הבריאות וזאת למרות פסק ההלכה של רבני העיר כי מדובר בפיקוח נפש. כתוצאה מחוסר שיתוף הפעולה גרמו בני המשפחה לחילול שבת יתר.

בחג שביעי של פסח גילו מתנדבי זק"א ישראל מקרה מיוחד בו נאלצו לבשר לאותה משפחה, בפעם השניה, כי בן משפחה נוסף חלה בנגיף.

לפני שבועיים בישרו למשפחה שהאימא והבן חולים ובחג שוב היו צריכים לבשר כי בן נוסף נדבק ונושא את הנגיף.

מיכאל ביבלה קמב"ץ השבת של זק"א ישראל: "הגעתי לכתובת בכדי לאתר את החולה והתברר כי רק לפני שבועיים הודיעו לאותה משפחה כי האימא והבן חולים ונושאים את הנגיף ועכשיו הייתי צריך להודיע על בן נוסף שאומת ושגם הוא חולה. ביצענו חיבור לרופא משרד הבריאות להמשך הוראות וטיפול בבני המשפחה".

ארגון זק"א ישראל קורא לציבור החרדי להשאיר את הטלפונים פתוחים בשבת ובחג ולענות כשיש צלצול. וזאת לפי הוראות הרבנים. "מדובר בפיקוח נפש של ממש. וכל רגע הוא קריטי" מדגישים.