זק"א ישראל – ילדים של החיים  בהערכות נרחבת לשעת חירום בעקבות התפרצות מגפת הקורונה המכה בישראל, מרחיבה את היקף חלוקת סלי מזון לקראת חג הפסח.
 
כשכל העולם במצב חירום, המשק מושבת חלקית, הילדים בבית, כולם חיים בסימן שאלה אחד גדול, מה יהיה מחר? ובמיוחד לנוכח המצב והשבתה חלקית של המשק, עם יציאה של רוב העובדים לחופשה ללא תשלום, וגורם לאלפי בתי אב לקריסה כלכלית. נערכו בזק"א ישראל – ילדים של החיים להרים את הכפפה ולסייע ככל שניתן למשפחות המתמודדות עם המצב הקשה שנקלעו אליו כתוצאה ממגפת הקורונה בחלוקה נרחבת של סלי מזון למשפחות.
 
כשקורה אסון, פיגוע או תאונת דרכים ול"ע אחד מבני המשפחה נהרג או נפצע קשה החיים לא חוזרים למה שהיה לפני כן, המשפחה מתמודדת עם אובדן ושכול, התמודדות יום יומית במצבי החיים השונים- עבודה, ילדים, משפחה והחיים מסביב.
 

לפעמים אחד מבני המשפחה לא חוזר לעבוד ואין פרנסה… או במצב אחר כאשר אחד מבני המשפחה מאושפז ויש צורך לסעוד אותו 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע ולפעמים זה גם נמשך כמה שנים… מתי ילכו לעבודה? ואם ילכו לעבודה, כבר כמה כוח נשאר לעבוד? מהיכן ישלמו את כל ההוצאות הרפואיות שלא נגמרות? איך נראים חיים כאלו, כשחצי משפחה בבית חולים ובבית מי יעזור להתמודד עם כל מה שנשאר?!

 לאחר ההצלחה וברכות התודה מצד המשפחות במבצעי חלוקת סלי המזון בחגים הקודמים, ראתה הנהלת הארגון צורך חשוב להמשיך לקיים את החלוקה למען המשפחות הזקוקות לתמיכה זו, מתוך ראיה והבנת המצב הקשה לה נקלעות משפחות נפגעות טרור ותאונות דרכים, ועל מנת לגרום להם למעט עידוד ושמחה בחייהם הקשים.