היערכות ראשי הארגונים הגדולים זק"א ישראל-ילדים של החיים, זק"א תל אביב, איחוד הצלה בשיתוף בכירי המטה הארצי במשטרת ישראל והיועץ הרפואי הרב יוסי ערבליך יו"ר 'למענכם' בשיחת זום לקראת יום הזיכרון והרגישות עם משפחות השכול.

בעקבות פניות של אלפי משפחות השכול לקראת יום הזיכרון והיוזמות השונות להנציח את החללים התקיימה היום שיחת זום בין ראשי הארגונים למפקדי משטרה בכירים במטה הארצי.

בשיחה שהתקיימה היום השתתפו יו"ר 'למענכם' יוסי ערבליך שציין את חוות דעת הרפואיות של בכירי הרופאים, מנכ"ל זק"א תל אביב צבי חסיד, ראשי זקא ישראל-ילדים של החיים חזי שבקס וישראל מורגנשטרן, משה מוסקוביץ ראש אג"מ של איחוד הצלה, אליהו ארנד המסייע רבות בין הקשר של המשטרה לארגוני החסד, נצ"מ ישי שלם רמ"ח המבצעים במטה הארצי, נצ"מ הדס מדמוני ראש מחלקת קהילה במשטרה ושירה ליברמן רמ"ח המתנדבים במשטרה.

לאחר שעלו כל האופציות והסיכונים הרפואיים סוכם כי ראשי הארגונים יעוררו בקרב משפחות המשפחות את הצורך לשמור על הוראות משרד הבריאות ולא לעלות ביום הזיכרון לבית החיים, בתי העלמין יהיו פתוחים היום ומחר עד שעות אחר הצהרים במטרה לאפשר הגעה של המשפחות אך יסגרו ביום הזיכרון על ידי משרד הביטחון והכבישים המובילים יסגרו על ידי המשטרה.

במשטרה שיבחו את ראשי הארגונים המסייעים במהלך כל השנה ובפרט בימים אלו בהם נלחמים נגד התפשטות הקורונה ומסייעים לארגוני הרווחה בחלוקת מזון ותרופות ובסיוע לניצולי שואה, לחולים, קשישים ומבודדים.

ישראל מורגשטרן יו"ר זק"א ישראל-ילדים של החיים:  העבודה המשותפת עם כוחות הביטחון ומשטרת ישראל חשובה ביותר. שיתוף הפעולה נותן לנו כוחות לפעול גם בכבוד המת וגם כשמדובר בהצלת חיים.

 

קרדיט צילום: זק"א ישראל-ישראל של החיים