לראשונה התקיימה פעילות חסרת תקדים בערים החרדיות במהלך החג על מנת לאתר 1,200 מאומתים חדשים בקורונה על ידי זק"א ישראל – ילדים של החיים וזק"א תל אביב, בשיתוף פעולה נרחב עם משרד הביטחון, משרד הבריאות וקופות החולים

המאמץ לבלימת שרשרת ההדבקה נמשך במלוא המרץ בכל ימות השבוע, כולל בשבתות ובחגים. מתנדבי זק"א ישראל-ילדים של החיים וזק"א ת"א בשיתוף פעולה עם משרדי הממשלה הרלוונטיים ופיקוד העורף, סייעו במהלך החג לאיתורם של 1,200 חולי קורונה מאומתים בערים החרדיות.

במסגרת ההערכות המוקדמת בשיתוף פעולה חסר תקדים, בין משרד הבריאות, משרד הביטחון וכלל קופות החולים נפרסו עשרות צוותים של מתנדבים עם נהגים גויים של שבת בכל רחבי המדינה, בצפון, במרכז, בדרום ובירושלים, שקיימו פעילות איתור ענפה שכל מטרתה המשך רצף קטיעת שרשרת ההדבקה שנעשית במהלך כל ימות השבוע.

עו"ד מועאוויה כבהה, מרכז הנושא במשרד הבריאות מסכם בסיפוק ואומר: "ההערכות המוקדמת עם כלל העוסקים בקטיעת שרשרת ההדבקה הוכיחה את עצמה. יש לציין לשבח את הירתמותו של האלוף במיל' רוני נומה שסייע בהרחבת מעגל איתור החולים במגזר החרדי בהיקף ארצי. 

"במסגרת מבצע האיתור במהלך החג, אותרו מעל 1200 חולים מאומתים חדשים והוכנסו לבידוד אלפים. ההגעה פיזית אל כל חולה, התיחקור היעיל במקום, הכנסת החולה והסובבים אותו לבידוד, הינה אבן יסוד בקטיעת שרשרת ההדבקה ובלימת המגיפה".

עוד מר עו"ד כבהה: "ברצוני להודות לכל העוסקים בדבר, אנשי משרד הביטחון, משרד הבריאות, נציגי קופות החולים ובעיקר מתנדבי הארגונים שעמלו לילות כימים להצלחת מבצע חסר תקדים זה".

מנכ"ל זק"א ישראל-ילדים של החיים חזקי שבקס: "בשל העליה בתחלואה ומספרם ההולך וגדל של החולים המאומתים, נדרשה הערכות מיוחדת של כלל הגופים האמונים על קטיעת שרשראות ההדבקה. מתנדבי הארגונים עבדו במהלך החג מסביב לשעון, על מנת להגיע לכל משפחה חרדית בעיצומו של החג בכדי לעדכן על תוצאות הבדיקות והכנסת שאר בני המשפחה לבידוד".

קרדיט צילום: דוברות זק"א ישראל-ילדים של החיים.