במעמד נשאו דברים מרגשים נציגות משפחות השכול ובהם איריס חג'בי אמו של זיו הי"ד שנרצח לפני כחודשיים בברקן "היום אומרים לי מגיע לך וזו הרגשה מנחמת" * יו"ר השדולה ח"כ הרב יואב בן צור: "זכות היא לנו להוביל הכרה ועשייה בקרב מקבלי ההחלטות במדינה הממשלה, הכנסת והרשויות השונות, למען אותם משפחות" * ישראל מורגנשטרן יו"ר זק"א ישראל-ילדים של החיים: "איבדתם את היקר לכם מכל, אנו נפעל לרווחת והנצחת יקיריכם"

במעמד מרשים הוכרז על הקמת השדולה לטובת משפחות נפגעי הטרור בישראל. השדולה בראשה יעמוד ח"כ הרב יואב בן צור מש"ס הינה ביוזמת ארגון 'זק"א ישראל- ילדים של החיים'.

במעמד ההכרזה על הקמת השדולה, שהתקיים בכנסת כיבדו בנוכחותם: ראש עיריית ירושלים משה ליאון, יו"ר וועדת העבודה והרווחה אלי אלאלוף, ח"כ יואב קיש,  ח"כ הרב יעקב אשר,  סגן יו"ר ח"כ הרב ישראל אייכלר, יו"ר סייעת ישראל ביתנו בכנסת ח"כ רוברט אילטוב,  ח"כ הרב מיכאל מלכיאלי, סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי,  יו"ר וועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני, סגן שר במשרד רוה"מ מייקל אורן, רב כבאות והצלה לישראל הרב חיים פרל, ח"כ ניסן סלומיאנסקי, ח"כ הרב ינון אזולאי, ח"כ הרב אורי מקלב, ח"כ ענת ברקו, יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם, מנכ"ל זק"א מחוז ת"א הרב צבי חסיד, מנכ"ל זק"א ישראל-ילדים של החיים חזי שבקס,  מנכ״ל קבוצת ראדיסון מאיר פרי, מפקד יחידות זק"א חיים נוגלבלט, יו"ר סיעת ש"ס בבני ברק הרב יעקב זכריהו הרב מנחם ולדר.

במהלך הכינוס שהתקיים בהנחיית סיון רהב מאיר נשאו דברים רב הארגון הרב חיים הורוביץ ויו״ר הארגון ישראל מורגנשטרן. הם הביעו הוקרה מיוחדת לחזי שבקס מנכ"ל הארגון.

בדברים פתחה המנחה גב' סיון רהב מאיר שאמרה: "מבחן הניצחון הוא לבחור בחיים. המשפחות הן שליחות ציבור. אנו רקמה אנושית אחת וכל מי שנפגע, נפגע למענינו. היום ננסה לחזק את הרקמה הזו ולהביא סולידריות ואכפתיות אחד כלפי השני".

גב' מיכל סלמון ריגשה את הנוכחים בדבריה. "אתמול בערב, עמדנו ילדי ואני למול 5 חנוכיות. החנוכייה של אלעד הייתה כבויה. לכל אחד במשפחות השכול יש חנוכיה מאירה שכבתה. בפיגוע שהביא חושך גדול, שלאחריו התחילו להידלק נרות, התמיכה, העזרה והחיבור שקיבלנו נתנו לנו תקווה ויכולת לשרוד את היום הבא.

אנו מוצאים את עצמינו מתמודדים יום יום ואנו כאן כדי להודות ליו"ר השדולה ח"כ בן צור וארגון זק"א ישראל- ילדים של החייים על היוזמה".

גב' איריס ח'גבי, אמו של זיו חג'בי הי"ד שנרצח בפיגוע הטרור בברקן: "חודשיים שאני מוכרת כמשפחה שכולה. קשה לי להתבטא כך. אתה חושב שאתה המשפחה האחרונה ואין הרתעות. כשתהיה הרתעה בחוץ, לא נצטרך להגיע לרווחה של אחרי. היום אומרים לי מגיע לך וזו הרגשה מנחמת".

יו"ר השדולה ח"כ הרב יואב בן צור: "כאב השכול ויגון היתמות, אין דומה לו. לעולם לא נבין, לעולם לא נדע את תחושותיה של אם שכולה, אב שכול, אח או אחות שכולים. כי כל תיאור וכל דמיון לא ישווה ולא ידמה לפצע הפתוח והמדמם שנפער בנשמתם של כל אחד ואחד מבני משפחות השכול, פצע המלווה את המשפחות עד אחרית ימיהם, כשהחיים עוצרים אצלם מלכת ומה שהיה לא יהיה עוד.

זכות היא לנו להוביל הכרה ועשייה בקרב מקבלי ההחלטות במדינה הממשלה, הכנסת והרשויות השונות, למען אותם משפחות שהתכשיטים שלהם סיימו את תפקידם מהר מידי מוקדם מידי וכואב מידי. להיות לכם לאוזן קשבת, להיות שליחי הציבור שלכם משפחות השכול, להילחם ולפעול למענכם ולדאוג לצרכים האישיים של כל אחד ואחת מכם".

הרב חיים הורביץ רב זק"א ישראל- ילדים של החיים: "זהו יום בשורה עבורנו, נדאג שהכאב יהיה כמה שפחות כואב. כתוב: "עושה משפט לעשוקים, נותן לחם לרעבים…. יתום ואלמנה יעודד" שואלים, איפה הצדיקים ברשימה? התשובה היא, הצדיק האמיתי זהו שחושב על אותם יתומים ואלמנות, מי שמדיר שינה מעיניו, שיהיה להם טוב ככל האפשר.

"זהו יום בשורה למדינת ישראל, עם ישראל וזק"א ישראל-ילדים של החיים. כולי תפילה שנצליח לפעול  יחד ע"מ להמעיט ככל הניתן את הכאב".

יו"ר זק"א ישראל- ילדים של החיים, ישראל מורגנשטרן: "נפגעי הטרור הם פצע מדמם בחברה הישראלית. הם נקלעו למקום הלא הנכון בזמן הלא נכון. טרוריסט שפל גדע את חייהם והותיר אתכם משפחה שכולה. אנחנו פה, והעשייה מתחילה מרגע זה. איבדתם את היקר לכם מכל, אנו נפעל לרווחת והנצחת יקיריכם".